HAKKINDA

1966 Kıratlı Köyü / Yomra / Trabzon doğumlu,  Evli ve 2  çocuk babası.  İyi derecede İNGİLİZCE konuşuyor.  GÜÇLÜ BİR ENERJİYE SAHİP, BAŞARI  VE SONUÇ ODAKLI.

İLK ÖĞRENİMİNİ  KIRATLI KÖYÜ İLK ÖĞRETİM OKULUNDA, ORTAOKULU ÖZDİL KÖYÜ ORTAOKULUNDA , LİSE ÖĞRENİMİNİ TRABZON ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ, ELEKTRONİK BÖLÜMÜNDE TAMAMLADI.

1992 yılında  ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  GAZİANTEP MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, n den  FİZİK MÜHENDİSİ  olarak mezun oldu.

1992-2012 yılları arasında özel sektörde her kademe yönetici pozisyonlarında görev yaptı. Halen özel bir şirkette CEO olarak görev yapmaktadır.

Türkiye’ nin ilk fiber optik kablo tasarımı projelerini yönetti. 20 den fazla ulusal ve uluslar arası makale yayınladı. İki doktora tezinin yazılmasında araştırmacı olarak görev aldı.

Sivil toplum faaliyetlerinde toplumumuza katkı için TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ’ nin yönetim kurulu üyeliği,  PROGE – Bursa için proje geliştirme platformunun kurucu ve yönetim kurulu üyelikleri görevinde bulundu.

AVRUPA’ da bir ilk olan OTOMOTİV TÜKETİCİLERİ DERNEĞİ kurucu başkanı olup, halen başkanlığını yürütmektedir. Otomotiv Türkiye dergisinin yöneticisidir.

Aynı zamanda 2018 yılında kurulan  USTAD; ULUSLAR ARASI STRATEJİ VE TOPLUMSAL ARAŞTIRMALAR PLATFORMU Başkanı ve kurucusudur.

UZMANLIK ALANLARI İSE,

  • ‘Toplumsal Kalkınma için Toplumsal Duyarlılık’’
  • ’Başarılı ve sonuç odaklı kurum nasıl yönetilir. ‘
  • ’ Başarılı ve Sonuç Odaklı Çalışma’’
  • ’Verilerle Kurum Yönetimi’’
  • ’TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ’
  • ’MÜKEMMELLİK YÖNETİMİ’

TÜRKİYE PROJELERİNDEN BİR KAÇI,

‘’ IŞIN KALKANI’’ adı altında Türkiye’ nin ulusal güvenliğinin korunması projesi,

‘’ 81 İL 81 FABRİKA’’  İşsizliğin ortalama %30,  yakıt ithalatını %20 ler seviyesinde azaltacak Türkiye Projesi.

TÜRKNCAP Markasının sahibi.  Avrupa’ daki EURONCUP ın Türkiye’ de kurulması öncü çalışmalar,

Yerli üretilmek kaydıyla, BIOETHANOL ‘ün %3 oranında yakıtlara karıştırılarak kullanılması için  yönetmelik çıkarılmasına katkı.