Fiat Tarihi Kararı Açıklıyor! 4 Yıla Kadar Veda Ediyor!

EKONOMİ GÜNDEM

İngiliz Financial Times gazetesine göre İtalyan Otomotiv devi Fiat, 4 seneye kadar binek otomobillerde dizel üretimine veda ediyor.

Otomotiv endüstrisi dizel otomobiller konusunda tartışmalara sahne olurken, küresel bir otomotiv devi dizel otomobil üretiminden çekiliyor.

Financial Times ın haberine göre Fiat Chrysler, talepte gerileme yaşandığı ve son skandallar dolayısıyla maliyetlerde görülen artış nedeniyle 2022 yılına kadar binek araçlarında dizel araçları terk etmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, 1 Haziran da açıklanacak olan 4 yıllık plana göre İtalyan-Amerikan ortaklığındaki küresel otomotiv devinin tüm markalarında dizelden çıkacağını belirtti.

Grubun bünyesinde, Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaları bulunuyor. Markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

Geçen yıl Toyota da belli bir dönemden sonra dizel model üretmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Böylelikle Fiat, Toyota dan sonra dizel modellere veda edecek otomotiv şirketi oldu.

 

Kaynak : otohaber.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir